Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abych Vás pozval na další z našich česko-francouzských setkání pořádaných v rámci Společnosti frankofonních lékařů AMFT v cyklu kongresů IFDA.

Letošní kongres se bude konat v sobotu 15 září 2018 ve Francouzském institutu ve Štěpánské ulici č.35 na Praze 1.

Rádi bychom využili tohoto centra francouzské kultury v centru Prahy k našemu tradičnímu setkání nad tématy z praktické každodenní medicíny.

Obohacením by mělo být francouzské prostředí Institutu s jeho typickým Café 35 a nabídka ochutnávky francouzských vín a francouzské gastronomie.

Rádi bychom Vás v programu upozornili na témata, která přináší novinky v terapii chronického srdečního selhání, ale jako obvykle, i vazby na příbuzné obory. Podíváme se na propojení kardiologie a diabetologie právě v oblasti zmíněného srdečního selhání, ale i z hlediska onkologie.

Recidivující infekce močových cest a stále se prohlubující resistence na antibiotika nás nutí ke změně zaběhlých léčebných algoritmů, pacienti se dožívají vyššího věku, který chtějí prožívat aktivně – pro tyto případy jsme zařadili sekci uro-gynekologickou se zaměřením na prevenci, terapii i chirurgické přístupy.

Dnešní uspěchaná doba klade zvýšené nároky na nás lékaře i na naše pacienty.

Stres ovlivňuje imunitu, pacienti neradi mění své zavedené zlozvyky, tloustnou, bolí je záda a špatně spí.

Největším problémem bývá komunikace lékař pacient a správná motivace pacienta.

Lékař by měl jít příkladem a být sportovní, zdravý a odpočatý, aby mohl dobře působit na své pacienty. Mladá generace vyžaduje trochu jiný přístup než senioři, nemoci, které dříve patřily dětskému věku se nově vyskytují u dospělých i seniorů – jak to vše zvládat by nám měli poradit čeští i francouzští odborníci, které jsme na kongres pozvali. Příležitost bude i k neformální setkání se skupinou francouzských lékařů.

Přihlášení na kongres prosím neodkládejte, počet míst je letos přísně limitován kapacitou kinosálu.

Za celý organizační výbor se na Vás již nyní těší

Richard Stejskal

ÚVOD   |   PROGRAM   |   REGISTRACE   |   MÍSTO KONÁNÍ   |   MINULÉ ROČNÍKY   |   KONTAKT